Apie "aferistus"

Sugedus turimai buitinei technikai  šaldytuvui, šaldikliui, skalbimo mašinai, viryklei ar kitam daiktui daugelis ieško "pigių meistrų" nes pinigų stygius ar tiesiog  noras susitaisyti kuo pigiau ir tuo pačiu kokybiškai sugedusį daiktą  yra daugelio suprantamas noras. Tad ne vienas radęs laikraštyje skelbimą kad pigiai taiso , net nemokamai atvyksta, o ypač pensininkai ir invalidai randa , kad jiems paslauga bus atlikta su 50% nuolaida ypač nudžiunga. 

Deja kiek rodo mūsų ilgalaikio darbo praktika (28 metai) dažnam teko nusivilti tokiu beveik nemokamu taisymu. Atvažiavęs toks "meistras" dažnai nesugeba net paprasto gedimo nustatyti ir jį pataisyti. Tokiu atveju dažnai kliento žodžiais tariant būna įvardinama arba labai didelė taisymo kaina , dėl ko jis atsisakė taisymo ir jam teko dar susimokėti už meistro vizitą ir apžiūra nes jis atsisako taisyti, arba tiesiog išgirdo frazę turi įsigijęs patį prasčiausią daiktą ir jį laikas išmesti, kas irgi meistro kišenę papildys eurais. Tad peršasi mintis , kad meistrui labiau rūpi išgąsdinti klientą , kad jis pats nenorėtų taisymo, ir jam beliktu pasiimti pinigus už tariamą apžiūrą. Per diena radus 3-5 tokius naivuolius galima ir pragyventi tam nenaudojant didelių pastangų išskyrus liežuvio !

Teko ir ne vieną tokį kokybišką taisymą pertaisyti , kai klientui buvo pasiūlytas kokybiškas taisymas pvz . atvykęs meistras pasakė , kad skalbyklei  reikia keisti guolius ir jis gali įdėti už 20 eurų , bet jis nepataria , nes neilgai laikys, bet jei dės už 37 eurus tai bus labai kokybiški ir ilgai laikys. Deja klientas pradėjęs naudotis iš po taisymo atvežta skalbimo mašina pastebėjo bėgantį vandenį pro būgno ašį , kur buvo keisti guoliai. Pabandžius susisiekti su meistru šis jau nebekėlė telefono ragelio. Matyt įsiveda į telefono atmintį visus apgautus klientus, kad žinotu kam gali atsiliepti. Žodžiu pertaisant broką teko konstatuoti, kad to modelio skalbimo mašinai jis neturėjo žalio supratimo kaip teisingai sudėti guolius, riebokšlį , slydimo paviršiaus plokštelę, kuria net sugadino. Be viso šito skalbyklė turėjo žymiai daugiau sugedusių dalių , kurių pirminės apžiūros metu jis nematė. Amortizatoriai lengvai patikrinami net neardant mašinos, žviegiantis variklio guoliai , kurie laisvai ranka pasukus variklį buvo girdimi ir dar nestipriai prakiuręs plastmasinis būgnas, kuris tikrinant pataisytą mašiną su vandeniu tai parodė. Tad jos reiškia net netikrino su vandeniu ! Veiksmas vyko Justinavos soduose.

Klientui teko veltui sumokėti tariamam meistrui už tokį kokybišką taisymą 37 eurus ir iš naujo taisyti už tikrai didesnę kainą, bet jis liko patenkintas mūsų atliktu kokybišku darbu. 

Stasinės km. gyvenančiai pensininkei irgi teko paragauti pensininkams ir invalidams taikančio meistro 50% nuolaidą  ir nemokamą atvykimą. Šaldytuvas  baltarusiškas išmesk nes jiems dalių nėra- toks buvo meistro verdiktas. Tad ir vėl meistrams už apžiūrą  teko susimokėti.

Pabandžius pasidomėti kas moteriškei užrodė šiuos meistrus ir kas lėmė apsisprendimą būtent juos kviestis, o ne daug metų dirbančius ir užsirekomendavusius meistrus  moteriškė pasakė kad susigundė skelbimu laikraštyje kur buvo skelbiama nemokamai atvyksta, pensininkams ir invalidams 50% nuolaida. Tad ir vėl "meistrai" rado eilinę "auką". 

Baltarusiškiems šaldytuvams kai kurias detales iš ties yra sunkiau gauti ir ilgiau užtrunka , bet mes per savaite gavome reikiamą palygint nebrangią elektroniką ir ją pakeitėme. Tad moteriškei neteko išmesti ir pirkti kitą šaldytuvą, kuris gamintas šiais laikais tarnaus žymiai trumpiau, nei jos dar nelabai senas turimas.

Dar yra tendencija kai kurių besiskelbiančių taisytojų netaisyti jei ne iš jų pirkta techniką , ar tiesiog vengti ją taisyti nors ir buvo jų pačių parduota, nes atseit paseno pirk iš mūsų naują. 

Daugelis dabartinių daiktų yra daromi atlaikyti garantiniam laikotarpiui , net ir brangių žinomų pasaulyje gamintojų. Tad nereiktu stebėtis kad ir už 1000 eurų nupirktas šaldytuvas ar skalbimo mašina už 400-500 eurų tarnaus tiek pat kiek tarnavo to pačio gamintojo gamintas daiktas prieš 20 metų !! 

Jei kam įdomu yra išleista ne viena dalis šio filmo paaiškinanti kodėl daiktai neturi ilgai tarnauti. Pateikiu nuoroda į šį filmą. Nusikopijuokit ir įsikelkit į paieška. https://www.youtube.com/watch?v=M-vdOfUfWBE

Daugelį daiktų net padarytų su neardomais būgnais , kad neitų pakeisti guolius , prakiurusių šaldytuvų su paslėpta šaldimo sistemą sėkmingai taisome. Tad verta prieš perkant ar išmetant daiktą pasikonsultuoti su meistru . Tai daug nekainuos , bet jums sutaupys daug pinigų !!

Baigiant meistrų aferistų temą norėčiau pasakyti , kad nieko nėra nemokamo. NEMOKAMAI BŪNA TIK SŪRIS PELĖKAUTOSE !